TELEFON:+90 (216) 711 03 56     ADRES: Çavuş Mahallesi - Doğa Tatil Köyü Karşısı Şile / İstanbul

Ürün & Hizmetler

DIŞ MEKAN BİTKİLERİ
DIŞ MEKAN BİTKİLERİ » Gül Çeşitleri

 

YEDİVEREN GÜL

 

Yediveren gül yılın her mevsimi açabilen nadide bir çiçektir. Yediveren gülleri yılda 1 defa ilkbaharda kuvvetli bir şekilde budanma gerektirir. Solmuş olan çiçeklerin ne olursa olsun kesilmesi gerekir. Bu ise yaz aylarında yeniden çiçek açmaya sebep olur.

 

 

  

 

      MEİLLAND GÜLÜ

 

Meilland Gülleri sahip oldukları özellikleri ile son derece kullanışlı ve peyzaj açısından görsel güzellik sunan türlerdir. Bu güller çiçeklenme süresi çok uzun olan ve bazı türlerinde dört mevsim gül açan bitkilerdir. Form olarak sürünücü, çalı ve ağaççık formunda olanlar vardır.

 

 

 

 

ISPARTA GÜLÜ

 

Pembe renkli, yarım katmerli ve kuvvetli kokulu, çok yıllık, dikenli ve kışa dayanımı yüksek bir bitkidir. 1,5 - 3 m arasında boylanmaktadır. Gövde silindir biçimli, içi dolu, esmer renkli, çok dallı ve dallar çok sayıdaki irili ufaklı sert dikenlerle çevrilidir.

 

 

 

 

 

PONPON GÜL

 

Ponpon gül, tırmanıcı bir bitki olup, zamanla gövde kalınlaşarak asmaya benzer. Yapraklarını dökmeyen ponpon güller, ilkbaharda renkli çiçekler açarlar.

 

 

 

SARMAŞIK GÜL

 

Güneşe çok fazla ihtiyacı vardır. Tam gün olmasa bile sadece öğleden önce veya sadece öğleden sonra iyi güneş alabilen yerler de uygundur. Güller pek çok hastalıklara maruz kalabildiğinden dolayı ilkbaharda gerekli ilaçlamaları yapmak gerekir. Kapalı balkonlarda hastalık kapma olanakları daha yüksektir.